Ahmet Ümit | Fatih Kaymakamı
Tarih: 29 Ağu, 2012

Ahmet Ümit | Fatih Kaymakamı

1963 yılında Mersin'de doğdu. İlk tahsilini müteakip, orta, lise İstanbul’da tamamladı.

1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. İstanbul Barosunda Avukatlık Stajını tamamladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından açılan kaymakamlık sınavlarını kazanarak 1990 yılında Mülki İdare Amirliği Mesleğine girdi. Aksaray-Sarıyahşi, Isparta-Yalvaç ve Adana-Aladağ ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak çalıştı.

Mesleki konularda incelemelerde bulunmak ve yabancı dil bilgi düzeyini geliştirmek amacıyla yine İçişleri Bakanlığı tarafından sekiz ay süreyle İngiltere’ye gönderildi. Üç yıllık staj dönemini ve bu süre sonunda Bakanlık tarafından açılan Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayarak asil kaymakam olarak atandı.

Sırasıyla Ordu-Ulubey Kaymakamı, Tunceli-Pertek Kaymakamı, Artvin Vali Yardımcısı, Şanlıurfa-Ceylanpınar Kaymakamı, Denizli-Tavas Kaymakamı, Antalya-Serik Kaymakamı olarak çalıştı.

Değişik tarihlerde İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen; Bilgisayar, İnsan Hakları, Mülki İdare Amirleri (genel konular), Dış ilişkiler, Sınır Ticareti ve Gümrük Mevzuatı, Afet Yönetimi Eğitim Projesi, Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen, ‘Vali Yardımcıları Oryantasyon Eğitimi’ gibi konularda muhtelif kurs ve seminerlere katıldı. Pedagoji, Liderlik ve Stratejik Yönetim konularında değişik Üniversitelerde dersler aldı.

Evli ve dört çocuk babasıdır.

Ahmet Ümit | Fatih Kaymakamı

comment closed